اخبار ساختمان

دردسرهای مشاوران املاک
ازآنجاکه عملکرد بنگاه معاملات املاک همواره موردانتقاد قرار دارد، نیاز است یک‌تنه به قاضی نرویم و پای صحبت و درد دل این قشر بنشینیم و از مشکلات و معضلات پیش روی آنها باخبر شویم.

دردسرهای مشاوران املاک

ازآنجاکه عملکرد بنگاه معاملات املاک همواره موردانتقاد قرار دارد، نیاز است یک‌تنه به قاضی نرویم و پای صحبت و درد دل این قشر بنشینیم و از مشکلات و معضلات پیش روی آنها باخبر شویم. پیام ساختمان از این شماره قصد دارد سلسله مطالبی را در همین راستا تهیه و منتشر نماید. در شماره حاضر گفتگوی خبرنگار ما با 2 نفر از مشاوران املاک شهر تهران به چاپ رسیده است. در شماره‌های آتی سعی خواهیم داشت این مصاحبه‌ها را به سایر شهرهای کشور نیز گسترش دهیم و نظر این دسته از فعالان مسکن در دیگر نقاط کشور را جویا شویم. 

خواست طرفین باید معقول باشد

ابراهیم محمدی که در محدوده میدان ونک فعالیت می‌کند، در خصوص عملکرد مشاوران املاک می‌گوید: اولین باری که کار مشاوره انجام دادم با امروز تفاوت بسیاری دارد. این را قبول دارم که مشاوران املاک باید تجربه داشته باشند و شاید بهترین روش این است که قبل از جذب مشاور در بنگاه‌های معاملات املاک، یک دوره آموزشی برای آنان برگزار شود.

وی با تأکید بر اینکه چالش در بنگاه‌های مسکن زیاد است، گفت: این‌گونه نیست که بتوان به‌سادگی خانه‌ای را فروخت یا اجاره داد زیرا در این معامله دو طرف خریدار یا مستأجر و فروشنده یا موجر قرار دارد که هدف هرکدام با دیگری متفاوت است.

این مشاور املاک با تأکید بر اینکه معامله نیازمند داشتن اطلاعات هر دو طرف است، گفت: همانقدر که مشاور باید تجربه، روابط عمومی مناسب، ادب، آگاهی‌های حقوقی و توانمندی داشته باشد، دو طرف معامله نیز باید بدانند چه چیزی می‌خواهند و آیا این خواسته آنان معقول است؟

وی خواسته مالک را کسب اجاره بیشتر یا پول بیشتر هنگام فروش ملک اعلام کرد و تصریح کرد: این در حالی است که مستأجر یا خریدار ملک سعی دارد با شرایط بهتری این ملک را برای خود تصرف کنند. همین امر باعث می‌شود که هر دو طرف مطالب غیرواقع بگویند.

محمدی با یادآوری بخشی از خاطراتش هنگام معاملات ملکی گفت: یکی می‌گوید که زنم سرطان دارد و هرچه حقوق می‌گیرم باید بابت دوا و درمان بدهم. دیگری می‌گوید که ورشکسته شده و اکنون به کارگری رفته است. فرد دیگر می‌گوید که اموالش را مصادره کرده‌اند و ناچار است مستأجری کند.

از طرف دیگر حرف‌های صاحبان خانه هم شنیدنی است. یکی می‌گوید از سر ناچاری خانه‌اش را می‌فروشد تا خرج درمان زن یا فرزند یا پدر و مادر بیمارش کند. مالک دیگری می‌گوید که چک‌هایش برگشت‌خورده و به‌زودی به زندان می‌افتد....

خبر های تصادفی

افزایش 10 درصدی اجاره بها در تابستان

افزایش ۱۰ درصدی اجاره بها در تابستان رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک ایران اعلام کرد: اجازه بها در تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.   حسام عقبایی در خصوص اینکه آیا قیمت‌های...

وزیر زیرساخت وحمل ونقل کره جنوبی از مصلی بازدید کرد

وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی از مصلی امام (ره) بازدید کرد وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی عصر روز گذشته از روند ساخت و ساز مصلی بزرگ امام خمینی(ره) بازدید کرد.   محمدجعفر علی...

دولت هرچه سریع‌تر تکلیف تک‌نرخی شدن ارز را مشخص کند

عصر اعتبار- جلسه شورای عالی پیشکسوتان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین فعالان بخش خصوصی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری«عص...