اخبار ساختمان

طرح مسکن اجتماعی آماده است


معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: برنامه مسکن اجتماعی آماده است و بلافاصله پس از اتمام مسکن مهر اجرا خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: برنامه مسکن اجتماعی آماده است و بلافاصله پس از اتمام مسکن مهر اجرا خواهد شد.

حامد مظاهریان اظهار کرد: طرح مسکن اجتماعی آماده است و بلافاصله که پروژه مسکن مهر در پایان سال جاری به اتمام رسید برنامه‌های ما درخصوص مسکن اجتماعی اجرا می‌شود. حتی توافقات این طرح انجام شده و به راحتی قابلیت گسترش دارد. بودجه‌ای که هم‌اکنون در مسکن مهر است نیز صرف مسکن اجتماعی خواهد شد.

وی هم‌چنین با اشاره به افزایش 19 درصدی معاملات مسکن تهران در فروردین 95 نسبت به فروردین 94 افزود: این پیش‌نشانه خوبی برای خروج از رکود مسکن است. هم‌اکنون منتظریم تا آمار اردیبهشت ماه نیز ارایه شود که اگر روند رو به رشد معاملات در چند ماه آینده تداوم یابد پیش‌بینی اکثریت قریب به اتفاق متخصصین اقتصادی و امور مسکن مبنی بر خروج از رکود مسکن در نیمه سال جاری محقق خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درخصوص برنامه این وزارتخانه برای افزایش متوسط عمر و ایمنی ساختمان‌ها گفت: افزایش طول عمر ساختمان‌ها دو بال دارد؛ یکی تغییر مقررات و انضباط شهری است که بتوانیم به قوانین شهری تداوم دهیم و با ارزش‌های خلق‌الساعه اقتصادی، ساختمان‌های خوب ساخته شده را در معرض خطر قرار ندهیم. دومین مساله از طریق استفاده از مصالح مقاوم و خدمات مهندسی قابل قبول، امکان‌پذیر است.

به گفته‌ی مظاهریان، هدف مقررات ملی ساختمان که فراگیرترین مقررات در زمینه ساختمان است ایمنی، آسایش، صرفه اقتصادی و بهداشت است. مقابله در برابر حریق در همه‌ی مقررات ملی جایگاه اساسی دارد؛ زیرا می‌تواند به چندین هدف اصلی مقررات ملی جامه‌ی عمل بپوشاند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شاهد افزایش حوادث ناشی از حریق هستیم که بخشی از آن ناشی از پدیده شهرنشینی در جهان مدرن است. به همین دلیل پرداختن به موضوع حریق و اجرای مقررات لازم برای آن می‌تواند کمک کند که نیروی انسانی، مردم و سرمایه‌های آنها محافظت شود.


خبر های تصادفی

شهرداری با کسی شوخی ندارد

گروه ساخت وساز‌: شهرداري‌ها بيش از آنکه مورد تقدير واقع شوند‌، موردانتقاد قرار مي‌گيرند‌. زيرا معمولا کساني که براي انجام کارهایشان به ويژه در بخش ساخت وساز به اين نهاد مراجعه مي‌کنند‌، با مشکلات زياد...

رونق بخش مسکن با انتشار اوراق رهنی!؟

مرحله اول اوراق رهنی بانک مسکن با سود ۱۸.۵ درصدی در بازار فرابورس آغاز شد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، آیین رونمایی از اوراق رهنی مسکن امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل بانک مسکن، دبیر...

عملکرد ساختمانی دولت های دهـم و یـازدهم

عملکرد ساختمانی دولت های دهـم و یـازدهم گروه ساخت وساز‌: هرکدام از دولت‌هايي که در رأس کار بوده‌اند‌، نتوانسته‌اند مشکل صنعت ساخت و ساز و تأمين مسکن مردم را حل کنند‌. چراکه اصولا يا برنامه‌اي مدون ...