اخبار ساختمان

قطر رکوردار گرانی مسکن


قطر رکوردار گرانی مسکن

صندوق بین المللی پول از صعودی شدن قیمت جهانی مسکن در سال میلادی گذشته خبر داد و اعلام کرد قطر و اوکراین به ترتیب رکورددار رشد و افت قیمت مسکن طی این سال بوده اند.

به گزارش پیام ساختمان  صندوق بین المللی پول در گزارشی از وضعیت بازار مسکن در جهان اعلام کرد طی سال میلادی گذشته روند قیمت مسکن در جهان صعودی بوده و تعداد کشورهایی که در این سال با افزایش قیمت مسکن مواجه شده اند بسیار بیشتر از کشورهایی بوده است که کاهش قیمت مسکن داشته اند.

بر اساس این گزارش در نصف کشورهای صنعتی سرعت رشد قیمت مسکن در سال 2015 بیشتر از میزان رشد درآمد مردم در این کشورها بوده است.

در میان 64 کشور جهان که توسط صندوق بین المللی پول مورد بررسی قرار گرفته اند تنها 14 کشور با کاهش قیمت مسکن مواجه بوده اند و در بقیه کشورها قیمت مسکن در سال 2015 رشد داشته است.

قطر رکورددار رشد قیمت مسکن در سال 2015 بوده به طوری که این کشور با رشد 15 درصدی قیمت مسکن در این سال مواجه شده است.

میزان رشد قیمت مسکن در برخی کشورهای دیگر عبارت است از: نیوزیلند 14 درصد، سوئد 13 درصد، ترکیه 10 درصد،‌ ایرلند 10 درصد،‌ هند 8 درصد،‌ انگلیس و آمریکا و مکزیک 5 درصد، و ژاپن 3 درصد.

در میان کشورهایی که با کاهش قیمت مسکن مواجه بوده اند اوکراین رکورددار بوده است. قیمت مسکن در این کشور طی سال میلادی گذشته 33 درصد کاهش داشته است.

پس از این کشور،‌ امارات قرار گرفته است. قیمت مسکن در امارات طی سال 2015 بالغ بر 14 درصد، روسیه 13 درصد، برزیل 10 درصد، چین 3 درصد و فرانسه 2 درصد کاهش داشته است.


خبر های تصادفی

نصب کنتور برق مسکن مهر

نصب کنتور برق ۲۴ هزار مسکن مهر پرند آغاز شد شرکت عمران شهرهای جدید پرند از آغاز نصبت کنتور برق نزدیک به ۲۴ هزار مسکن مهر خبر داد. ، جلسه‌ای توسط شرکت عمران شهر جدید پرند با حضور مدیرعامل توزیع برق...

صادرات مهندس به افغانستان و عراق

رئیس سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه در دوره رکود مسکن میزان اشتغال مهندسان کاهش پیدا کرد گفت: در حال حاضر در کشورهای عراق و افغانستان نیاز شدیدی به ارائه خدمات مهندسی وجود دارد که با ورود مهندسان به...

مسکن مهر کرمان

افتتاح رسمی بیش از 20 هزار واحد مسکن مهر در کرمان مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: بیش از 20 هزار واحد مسکن مهر به‌طور رسمی در استان افتتاح شده که این آمار بدون احتساب جن...